مارکس و تفکر مارکسیسم

دانلود تحقیق با موضوع ماركس و تفكر ماركسيسم، در قالب word و در 30 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از مقدمه متن: اين تحقيق كوششي است براي آشنايي با افكار و نظرات ماركس و بررسي مكتب ماركسيسم. در اين تحقيق سعي شده از منابع معتبر و كتب ارزنده استفاده شود. «فلسفهمارکس و تفکر مارکسیسم|34012249|fdr|مارکس و مارکسیسم,کمونیسم, مارکس و تفکر مارکسیسم,مارکسیسم,دانلود مقاله در مورد مارکسیسم, دانلود مقاله با موضوع مارکس,مقاله مارکسیسم,مقاله مارکس,افکار مارکس,تئوری مارکسیسم
هم اکنون فایل با مشخصه ی مارکس و تفکر مارکسیسم وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود تحقیق با موضوع ماركس و تفكر ماركسيسم،
در قالب word و در 30 صفحه، قابل ویرایش.


بخشی از مقدمه متن:
اين تحقيق كوششي است براي آشنايي با افكار و نظرات ماركس و بررسي مكتب ماركسيسم. در اين تحقيق سعي شده از منابع معتبر و كتب ارزنده استفاده شود.

«فلسفه تاريخ» جلد دوم، اثر استاد شهيد مطهري.
اين كتاب شامل درس هاي استاد شهيد مطهري، پيرامون «فلسفه تاريخ» بوده است كه در مورد مطالب كتاب «ماركس و ماركسيسم»، اثر آندره پي يتر، مورد نقد و بررسي قرار گرفته است. از جمله ريشه هاي فكري فلسفه ماركس، مادي گري تاريخي و فلسفه پركسيس يا فلسفه عمل.

«جامعه و تاريخ»، اثر شهيد مطهري. (جلد پنجم از مقدمه اي بر جهان بيني اسلامي)
در اين كتاب جامعه، نقش انسان در جامعه و نقش جامعه در انسان و فلسفه تاريخ را از ديدگاه ماركسيسم و از ديدگاه اسلام مورد نقد و بررسي قرار كرفته است.

«بازگشت به خويشتن»، اثر دكتر علي شريعتي.
از ديد يك جامعه شناس اسلامي، به نقد و بررسي مكاتب و جوامع غربي پرداخته است.

«ماركس و ماركسيسم»، اثر چارلز رايت ميلز، ترجمه محمد رفيعي مهر آبادي.
در اين كتاب با زندگي نامه ماركس، افكار ماركس، مكتب ماركسيسم و هم چنين اوضاع اروپا در قرن نوزدهم از لحاظ اقتصادي و اجتماعي، آشنا مي شويم.

«ماركسيست ها»، اثر چارلز رايت ميلز، ترجمه خشايار ديهيمي.
نويسنده به نقد و بررسي آرمان ها و ايدئو لوژي ها و انديشه هاي ماركس، پرداخته است.